SZIOLS X-Kross. Profesjonalne okulary sportowe...

… i ich historia. Wszystko zaczęło się w  1999 roku, krótko po tym jak zaczęłam biegać wyczynowo (by później startować w  profesjonalnych ultramaratonach tj. Biel, Szwajcaria - 100km). Wówczas zdałam sobie sprawę, że praktycznie wszystkie okulary sportowe nieustannie parują, nie gwarantują idealnego dopasowania, bywa, że boleśnie uciskają i nie dają komfortu wprowadzenia modyfikacji np. w momencie zmiany dyscypliny sportu. Jako osoba na co dzień nosząca okulary korekcyjne, doświadczałam o wiele większych problemów z widzeniem w sporcie. Co gorsza, nie byłam jedyna – takich osób jest przecież więcej! Zadziwiające jest to, że wszyscy mocno skupiają się głównie na termoaktywnej, oddychającej odzieży sportowej, zupełnie zapominając o tym, że pocimy się także w okolicy oczu…

Dlatego teraz możemy cieszyć się szeroką ofertą różnych ubrań sportowych w zależności od uprawianej dyscypliny i warunków pogodowych, a okulary sportowe (do tej pory) pozostawały tylko ogólnymi okularami, często traktowane jako przeciwsłoneczne. Nie widziałam szans, by to rozwiązanie mogło funkcjonować w taki sposób. Jako zawodowa projektantka przemysłowa, rozpoczęłam intensywne prace nad innowacyjnym systemem okularów sportowych, jednocześnie spełniając dodatkowe kryteria, czyli: funkcjonalność w różnych sportach, łatwe dopasowywanie do różnych kształtów twarzy, panoramiczna wkładka korekcyjna (idealne rozwiązanie dla okularników) z równoczesnym zachowaniem designu i modnego fasonu produktu.

DĄŻĄC DO WIELKIEGO CELU

Moje doświadczenia zawodowe w projektach dla branży motoryzacyjnej, stanowiły inspirację do wykorzystania zasady przepływu powietrza w pracach nad okularami sportowymi. Przy współpracy z inżynierami, udało się rozwinąć zupełnie nowy system wentylacji okularów: ACM – Air Clima Management. Stanowiło to bazę pomysłu marki SZIOLS. Z ekspertami z zakresu medycyny, optometrii, techniki i sportu rozwinęliśmy podstawę idei systemu profesjonalnych okularów sportowych: maksymalnie funkcjonalnych, jednocześnie prostych, prostych, ale i uniwersalnych, uniwersalne indywidualnych: X-Kross.

Przeprowadziliśmy testy, na Grenlandii oraz w innych miejscach, i  sprawdzaliśmy nowy system. Spełnił nasze wygórowane oczekiwania. Jestem bardzo dumna, że profesjonalni sportowcy, najlepsi na świecie sportowcy ekstremalni, olimpijscy lekkoatleci i sportowcy-amatorzy, entuzjaści sportu na całym świecie z zapałem i przekonaniem używają moich produktów. Dziękuję wszystkim za wsparcie i bardzo się cieszę, że nieustannie przybywa miłośników okularów X-Kross.

Z wyrazami szacunku,
Beate Gabelt

Podpis

Akceptuj

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.